Örtüleriniz İçin Kanaviçe (Etamin) Şerit Örnekleri

Masa örtüleri geçmişten günümüze kadar birçok yerde kullandığımız aksesuarlardır. Masa örtülerini farklı farklı nakışlarla süslemek mümkün. Kurdela nakışı, tığda yapılan dantel örtüler, brezilya nakışı, altın işi, tel kırma, kanaviçe nakışı ve boyama gibi bir çok el işiyle yapılması mümkündür.

Kanaviçe (etamin) örneklerinden işlenen masa örtülerinin, runnerların, sehpa örtülerinin, panoların,tabloların gibi ürünlerin kenarlarına ince kanaviçe şerit örneklerinden işlenebilir. Bu ince kanaviçe şerit örnekleri örtüleri,tabloları, gibi ürünleri daha zarif,şık ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Çok sade bir örtü istiyorsanız bunun için ise; etamin şerit örneklerinden daha geniş olan desenleri seçip işleme yapabilirsiniz. Bu deseni kare şeklinde örtünün dış ve orta kısımlarına uygulayarak hem sadeliği  hemde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Kanaviçe kenar-şerit örneklerinden 37 adet desen resmi paylaşmaktayız. Tabi bu 37 adet desen resimlerinin bir çoğunda birden fazla kanaviçe şerit örnekleri bulunmaktadır. Kanaviçe örnekleri; kolay kanaviçe örneklerini de kapsamaktadır. Kanaviçe nakışına yeni başlayanlar için oldukça güzel alternatiftir. Seçeceğiniz kanaviçe şerit örneklerinden el havlusu işleyebilirsiniz.

Kanaviçe şerit örneklerinin desenleri karmaşık olmadığından desenlerde oynama yapabilirsiniz. Bazı kareleri uzatabilir, çıkarabilir, ekleyebilir ve kendi tasarımınızı oluşturup işleme yapabilirsiniz. Sadeliği seviyorsanız etamin örneklerini tek renkte işleme yapabilirsiniz. Özellikle country tarzı bir mutfağınız varsa veya mavi bir yemek takımınız yada çay takımınız var ise mutlaka düz linen kumaşına mavi tonlarda bir örtü işlemenizi tavsiye ederiz. Misafirlerinizi uyum ve şıklık içerisinde ağırlayabilirsiniz.

Kanaviçe kenar – şerit örneklerini ve etamin kenar  – şerit şablonlarını eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar. Kolay gelsin 🙂

Leave a Comment