Bebeğiniz İçin En Güzel Örgü Yelek Modelleri

Bebek örgü yelek modelleri her zaman popülerliğini korumakta. El emeği örgü yeleklerine taleplerin her geçen gün arttığını görmekteyiz. Örgü yelek modellerini genellikle anneanneler, babaanneler örmektedir. Fakat yeni nesil el örgüsüne çok ilgi göstermektedir.Bunun için halk eğitim merkezlerinde, belediyelerde ve kültür merkezlerinde açılan kurslara yoğun ilgi olduğunu görmekteyiz. Bebek örgü yelek modellerini tığda, şişte (cağda) gibi malzemelerle örülmektedir.

1-Tığda Bebek Örgü Yelek Modelleri

Tığda bebek örgü yelek modeli kız bebekleri için uygun bir örgüdür. Çan şeklinden gelen örgünün kenarlarını fisto, güpür, kurdele ile süslenmiştir.Kenar süslemeleri fuşya renge sahip olan örgü yeleğini farklı bir renkte süsleme yapabilirsiniz. Dilerseniz beyaz olan zemin rengini pembe, açık pembe, pudra rengi, nar çiçeği, açık mavi, yeşil gibi farklı renk tonlarını da kullanabilirsiniz. Süslemeleri de kullandığınız renge uygun olarak kombin edebilirsiniz.

 

2-Kruvaze Bebek Örgü Yelek Modelleri

Kruvaze örgü yelek modelleri genellikle yeni doğan bebekler için örülmektedir. Üzerinde düğme, ip, ponpon olmadığı için yeni doğan bebekler için ideal yelek modelidir. Yakasının geniş olması bebeğin rahat giyinmesine olanak verecektir. Kruvaze bebek örgü yelek modellerini süslemek için kenarlarında bulunan boşluklara hafif örnekler işleyebilirsiniz.

 

3-Robalı Minik Ajurlu Bebek Örgü Yelek Modelleri

Son modelimiz ise robalı bebek örgü yelek modeli. Robalı yelek modelinin örgüsü ise minik ajurlu örgülerle örülmüş bir modeldir. Sadeliğiyle ön planda olan yeleği kız ve erkek bebeklerinize örüp kullanabilirsiniz. Yeleğe renk katmak için düğmelerini rengarenk seçebilirsiniz. İsterseniz örgünün üst kısmını farklı bir renkte örebilirsiniz. Bebek örgü yelek modellerinden beğendiğiniz örneği seçip hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Leave a Comment