Bebek Örgü Yarım Kol Hırka Modelleri

Örgü modellerinin bir çok çeşidi olduğunu söylemiştik. Bebek yelek modellerinden sonra en çok tutulan ve örülen model hırkadır. Örgü hırka modellerini yarım kol,fakir kol ve uzun kol diye ayırabiliriz.Örgü hırka modelleri her bebeğin ve çocuğun gardırobunda olması gerek modellerden biridir.

1- Gül Kurusu Düz ve Haroşalı Yarım Kol Bebek Örgü Hırka Modelleri

Gül kurusu olan hırka, düz ve haroşalı olarak iki örgü tekniğiyle örülmüştür. İki renk kullanılmıştır. Serin ve soğuk günlerde bebeğiniz üşümesin diye kullanabilirsiniz. Bebek örgü hırka modellerini ister iki renk isterseniz tek renk örebilirsiniz. İnci düğmelerle süslenmiş olup, dilerseniz daha süslü düğmelerde tercih edebilirsiniz.

 

2-Robalı Düz ve Haroşa Yarım Kol Bebek Örgü Hırka Modelleri

Sevimli bir hırka modeliyle karşı karşıyayız. Kız bebeklerine çok yakışacak türden bir modeldir. Rengiyle tüm ilgiyi kendine çeken bebek örgü modelleri, robalı olarak örülmüştür. Örme tekniğinde, düz ve haroşa kullanılmıştır. Bebek örgü hırka modelleri yarım kolludur. Süsleme olarak papatya şeklinde düğmeler ve beyaz kurdele ile süslenmiştir. İki renk olan bebek örgü modelini arzuya göre tek renkte yapabilirsiniz.

3-Tığ Şişte Ponponlu Bebek Örgü Hırka Modelleri

Bebek örgü hırka modelleri paylaştığımız diğer hırkalardan farklı olarak uzun kollu bir modeldir. Bebek örgü hırka modellerinde 3 kol türünden bahsetmiştik. Uzun kollu bebek örgü hırka modelleri kullanışlı ve sıcak tutması nedeniyle tercih edilmektedir.Bebek örgü hırka modellerinin kol ağızları, yakası ve hırkanın ön kısımları ponponlarla süslenmiştir. Dilerseniz hırkayı yarım kollu olarak örebilirsiniz.

Leave a Comment