Kolay İğne Oyası Havlu Modelleri

İğne oyası tekniği yazmalarda, havlularda, mevlit başörtülerinde , tülbentlerde, namaz baş örtülerinde, masa örtülerinde, tepsilerde ve panolarda kullanılmaktadır. En çok kullanılan iğne oyası yazma modelleridir.  İğne oyası yazma modellerinin dışında en çok kullanıldığı diğer bir ürün ise iğne oyası havlu kenar örnekleridir. Havlu kenarlarını süslemek için iğne oyalarından yapılan el işleri monte edilmektedir.

1-Zürafa İle Yapılan İğne Oyası Modelleri

Zürafa tekniğiyle yapılan ve dağ şekli oluşturulan iğne oyası havlu örnekleri, küçük kurdele ile süslenmiştir. Kolay iğne oyası modelleri arasında yer almaktadır. Basit bir teknikle yapılan el işini sizlerde kolayca yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için en kolay tekniktir. Dağ kısımları ilk zamanlarda eşit olmayabilir. Fakat ilerleyen zamanlarda el alışkanlığı kazandığınızda dağ kısımları eşit olacaktır.

2-Tığ ve İğne Oyası Havlu Modelleri

Turuncu renkte olan havluya uyum sağlaması için turuncu ve beyaz renkler kullanılmıştır.  Havlu kenarı modelinin ortası beyaz ve turuncu renkte tığda örülmüştür. İğne oyası havlu modellerinde çok sık kullanılan badem tekniğiyle turuncu renkle yapılmıştır. Kolay iğne oyası modelleri arasında yer almaktadır.

 

3-Şeytan Bacağı ve Zürafa ile Yapılan İğne Oyası Havlu Modelleri

Turuncu ve beyaz renkle yapılan iğne oyası havlu modelleri, iğne oyası şeytan bacağı tekniği, iğne oyası zürafa ve dağ modelleri kullanılmıştır.  Evlenecek olan gençlere çeyizlik olarak çok şık ve güzel bir modeldir. Farklı renklerde yapıp sandıklarda muhafaza edebilirsiniz. İğne oyası havlu modellerine rağbet oldukça fazladır. İğne oyasını çok iyi bilip ve yapabiliyorsanız mükemmel bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Leave a Comment