Örgü Omuz Şal Modelleri

Kış mevsiminin gelmesiyle örgü modelleri de gün yüzüne yavaş yavaş çıkıyor. Kış mevsimlerinde kadınların çok tercih ettikleri, kullanışlı ve pratik aksesuar olarak da kullanılan kışlık omuz örgü şal modelleri her kış mevsiminde ön planda olduğunu görmekteyiz. Örgü şal modellerinin bir çok örnekleri mevcuttur. Bu yazımızda ve ilerleyen zamanlarda örgü modellerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

1-Ajurlu Örgü Şal Modelleri

Gri simli iplikten örülen şal modeli, ajur tekniğiyle yapılmıştır. Şal dikdörtgen şeklinde örülmüş olup, uçlarına iplikler sarkıtılarak süslenmiştir. Farklı renk ve modelde ajurlu örgü şal modeli yapmak mümkün. Dilerseniz üçgen modelini de örebilirsiniz.

2-Tığda Örgü Şal Modelleri

Ebruli iplik kullanılan örgü şal modeli, tığda örümcek ve dolgulu fıstık tekniğiyle örülmüştür. Kışlık omuz şal modeli üçgen şeklinde örülmüştür. Ebruli iplikle örülmüş olduğu için her hangi bir süslemeye gerek yoktur. Fakat sade iplikle örülen örgü şal modellerini, ipliklerle, ayrı örülmüş papatyalar, güllerle süsleyebilirsiniz.

3-Tığda Örgü Şal Modelleri

Krem rengi olan şal modeli, tığda zincir ve papatya teknikleriyle örülmüş örgü şal modeli. Dikdörtgen şeklinde zincir tekniğiyle örülmüştür. Küçük papatyalarla süslenmiştir. Oldukça basit örülme tekniği olan  kışlık omuz örgü şal modellerini sizlerle kolayca örüp kullanabilir, evlatlarınızın çeyizlerine saklayabilir ya da hediye edebilirsiniz. Örmüş olduğunuz kışlık omuz örgü şal modellerini satarak kendinize kazanç kapısı oluşturabilirsiniz.

 

Örgü modellerini eklemeye devam edeceğiz.. İyi çalışmalar 🙂

Leave a Comment