Kız Çocukları İçin Atkı Bere Örgü Modelleri

Kış aylarının gelmesiyle atkı bere takımlarının da kullanma vakti gelmiş demektir. 2018 atkı bere modelleri arasında yer alan örnekleri sizlerle paylaşmaktayız. Atkı bere örgü modellerini her yaşta kullanmak mümkün. Hem şık olsun hemde soğuktan korusun istiyorsanız paylaşacağımız atkı bere bebek örgü modellerine bir göz atalım…

1-Yedi Cüceler Örgü Bere Modelleri

Yedi cüceler örgü bere modeli her yaş kız ve erkek çocuklarına uygun modeldir. Paylaştığımız resimdeki örgü bere modeli 3-4 yaş kız çocuğuna rengarenk örgü ipiyle örülmüş olup, ucundaki ponponla süslemesi tamamlanmıştır. Mavi, kahverengi, sarı renklerde örülüp erkek çocuğu içinde kullanılabilir.

2-Burgu Örneği Atkı Bere Örgü Modelleri

Kırmızı renkte olan volanlı bere modeli burgu, düz örgü ve haroşa ile örülmüştür. Atkı bere örgü modelinde atkımız dikdörtgen şekilden aynı örgü teknikleriyle örülmüş olup, önünde düğmeyle süslemesi tamamlanmıştır.

3-Haroşa Örneği Atkı Bere Örgü Modelleri

Haroşa tekniğiyle ilmik bırakılarak örülen atkı bere örgü modeli gül kurusu renkte olup, berenin ön kısmını 3 düğmeyle ve berenin tepesinde yapılan ponpon ile süslemesi yapılarak örülmüştür. Atkısı ise haroşa tekniğiyle ilmek bırakılarak sade bir şekilde örülmüştür. Dilerseniz atkının uclarına püskül yapabilirsiniz.

4-Tığ ve Şişte Atkı Bere Örgü Modeli

Mor renkte olan atkı bere modeli, 3-4 yaş kız çocukları için uygun bir modeldir. 3-4 yaş atkı bere örgü modelini diğer yaş grupları içinde örebilirsiniz. Bere modeli tığda örülmüştür. Atkı modeli ise şişte haroşa ile örülerek aralarına iplik uzatılarak örülmüştür. Volanlı olan bere modelinin süslemesi küçük bir gül modeliyle yapılmıştır. Dilerseniz düğmelerle, farklı renk güllerle süsleme yapabilirsiniz.

 

Atkı bere örgü modellerini eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

Leave a Comment