Kanaviçe (Etamin) Aşk, Sevgi,Kalp Örnekleri

Kanaviçe (etamin) nakışı geçmişten günümüze kadar uzanan, popülerliğini her daim gösteren, el emeğiniz en güzel örneklerinden biridir. Geçmiş zamanda etamin kumaş türüne işlenildiği için etamin nakışı olarak dilimize yerleşmiştir.Etamin aslında bir kumaş türüdür. Kanaviçe ise etamin üzerine iplikle belirlenen örnekleri işleme sanatıdır. Kanaviçe (etamin) örneklerini geçmişte belirli alanlarda kullanıyordu. Anneannelerimizden, babaannelerimizden kalan kanaviçe örneklerinin çoğu çarşaf, etek ucu, yastık ucuna işlenmiş kanaviçe örneklerini görmekteyiz. Günümüzde ise bu kanaviçe örneklerini değerlendirmek mümkün.Kanaviçe örneklerini pike takımı, seccade takımı, çarşaf takımı gibi alanlarda yeniden değerlendirmek mümkündür. Hem hatırasını korumuş oluyoruz,hemde kanaviçeyi değerlendirmiş oluyoruz.

Kanaviçe (etamin) örneklerini günümüzde ise her alanda görmek mümkün. Kanaviçe örneklerini; masa örtüsü, tablo-pano, abajur süsleme, tepsi, mutfak önlüğü, pike takımı, çarşaf takımı, havlu, kitap ayracı, kolye, kese, bebek doğum panosu, bebek pikesi, mutfak masa örtüsü, çanta, saat gibi pek çok alanda kullanmak mümkün.

Kanaviçe (etamin) örneklerini geçmişte bir kaç örnekten ibaretti ve kanaviçe örneklerini işlenen örtüden alınıp yapılıyordu. Günümüzde ise küreselleşmenin ve teknolojinin etkisiyle bir çok kanaviçe örneklerine ulaşmak mümkün. Öyle ki kanaviçe örneklerinin hangisini işlemeye, karar vermekte bile zorlanılıyor. O kadar güzel kanaviçe örnekleri mevcuttu, insan hepsinden işlemek istiyor 🙂 Kanaviçe örneklerini bulmak kolay fakat net ve işlenebilir kanaviçe örnekleri bulmak bir hayli zahmetli. Biz bu imkanı sizlerle paylaşmaktayız. Kanaviçe örneklerimiz her zaman işlenebilir netliktedir. Kolaylıkla telefonunuza bilgisayarınıza indirip işleme yapabilirsiniz.

Kanaviçe nakışını işlemek desenine göre uzun ve zahmetli de olabilir. Özellikle bir salon takımı örtüsü yapıyor iseniz uzun bir emek harcayacaksınız demektir. Fakat işleme bittiğin de sonucu görünce işlemeye değer olduğunu anlayacaksınız.

Bu yazımızda ise sevginin hiçbir zaman kaybolmayacağı ve sevginizi göstermek istediğiniz kanaviçe örneklerini paylaşıyoruz. Kanaviçe kalp örneklerinden 12 adet desen bulunmaktadır. Kanaviçe aşk, kalp, sevgi örneklerinden masa örtüsü, amerikan servisi,havlu, pano işleyebilirsiniz. Kanaviçe aşk, sevgi, kalp örneklerinde renk tonlaması mevcuttur. İsterseniz kanaviçe örneklerinin renklerini kendi zevkinize göre uygulayabilirsiniz

Kanaviçe örneklerini ve şablonlarını eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar 🙂

Leave a Comment