İğne Oyası Teknikleri 2

İğne oyası örneklerinin bir çok tekniklerle, çeşitli gül desenlere, fiyonk çeşitleri, zürafalar, dağ yapımı gibi modeller yapılmaktadır. İğne oyası örnekleri tekniklerinin bir kısmını önceki yazılarımızda bahsetmiştik. İğne oyası örneklerinin bir sürü teknikleri bulunmakta ve her geçen gün değişik iğne oyası örnekleri ortaya çıkmaktadır. İğne oyası örneklerini yapmakta olanlar veya iğne oyası örnekleri güzel bir şekilde yapanlar farklı iğne oyası örneklerini de tasarlayabiliyorlar. Tabi iğne oyası örneklerinin muntazam olması çok önemlidir. İğne oyası örneklerini çok güzel bir şekilde yapmak kolayda değildir. Uzun zamanlar iğne oyaları ile meşgul olmuş olanlar yapabilmektedir.

İğne oyalarını güzel bir şekilde yapmak için pratik yapmak gereklidir. Bunun içinde yavaş adımlarla, öncelikle basit ve kolay iğne oyası örneklerini deneye deneye tecrübe edinilmesi lazım. İğne oyalarını yapa yapa sizlerde mutlaka fark edersiniz her geçen iğne oyası örneklerinde bir öncekine nazaran daha iyi yaptığınız ve ilerleyen örneklerde daha iyi olacağınızı söyleyebiliriz.

İğne oyası örneklerini bir çok üründe kullanabiliyoruz. İğne oyalarını genelde havlu kenarlarını süslemede, yazma ve tülbent kenarlarında, mevlit ve namaz başörtü kenarlarını süslemede kullanıyoruz. Son yıllarda ise artık iğne oyası örneklerini masa örtü süslemelerinde, damat bohçalarında, gelin bohçalarına, panolarda ve aksesuar olarak kolye ve bileklikler de kullanılmaktadır. Görüldüğü üzere iğne oyası örnekleri zaman geçtikçe farklı ürünler için dizayn edilerek değerlendirilmiştir.

İğne oyası tekniklerinden önceki yazılarımızda 6 adet iğne oyaları modellerini anlatımlı videolarıyla birlikte paylaşmıştık. Bu yazımızda ise iğne oyaları tekniklerine devam edeceğiz. İğne oyası örneklerinin 6 adet teknik modelleri videolu anlatımlarını paylaşacağız. İğne oyaları modellerinden; iğne oyası fiyonk modeli, iğne oyası şeytan bacağı modeli, iğne oyası düz bacak modeli, iğne oyası sinek kanadı modeli, iğne oyası kelebek modeli ve iğne oyası süpürge modelini videolu anlatımlı olarak göstereceğiz.

Dilerseniz iğne oyası örnekleri teknik modellerini birlikte inceleyelim…

 

1- İğne Oyası Örnekleri Fiyonk Modeli

 

2-İğne Oyası Örnekleri Şeytan Bacağı Modeli

 

3- İğne Oyası Örnekleri Düz Bacak Modeli

 

4- İğne Oyası Örnekleri Kelebek Modeli

 

5- İğne Oyası Örnekleri Sinek Kanadı Modeli

 

6- İğne Oyası Örnekleri Süpürge Modeli

Leave a Comment