Zarif İğne Oyası Mevlit Başörtüsü Modelleri

Geçmişte ve günümüzde en çok rağbet edilen, çeyizlerde sıkça kullanılan iğne oyası, el emeğinin en güzel örneklerinin başında gelir.İğne oyası geçmiş yıllarda havlu ve yazma kenarlarına kullanılırken,günümüzde ise mevlit başörtülerinde, namaz başörtülerinde, tepsi süslemelerinde, pano süslemelerinde, kolyelerde, bilekliklerde, saç tokalarında gibi bir çok alanda kendini göstermektedir.

Çeyizleri süsleyen, olmazsa olmazlar arasında bulunan, kullanışlı, şık, zarif, emeği çok ağır ve ince işçilik isteyen iğne oyası mevlit başörtüleri her zaman popülerliğini korumuştur. İğne oyası modelleri gelin bohçalarında,kaynana bohçalarında kullanıldığı gibi hediye olarakta verilmektedir.

 

Tel Kırma Nakışlı Mevlit Başörtüsü Modeli

Tel kırma nakışıyla işlenmiş, aralarına açık ve koyu pembe iplikle şıklık katılan iğne oyası mevlit başörtüsü zarifliğiyle, güzelliğiyle bizleri büyülüyor. Bebek mevlit başörtüsü olarak kullanılabilecek alternatifler arasına alabilirsiniz. Kenarında bulunan iğne oyası örneğiyle şıklığını iki katına çıkarmıştır.

 

Siyah İğne Oyası Mevlit Başörtüsü Modeli

Sade ve şık iğne oyası mevlit başörtüsü istiyorsanız siyah iğne oyası mevlit başörtüsü modeli tam size göre. Siyahın asilliği iğne oyasıyla birleşince, harika bir mevlit başörtüsü ortaya çıkıyor. İğne oyasını ortalarında bulunan yeşil ve sarı renklerle siyahın uyumu mükemmel durmuş. Sizlerde kendi renk zevkinize göre renklendirip kullanabilirsiniz.

 

Beyaz İğne Oyası Namaz Başörtüsü Modeli

Siyah dışında beyaz şifonlu iğne oyalarıda sade tercih edenler için başka bir alternatiftir. Beyaz iğne oyası namaz başörtüsü; sade iğne oyası modeliyle ve şifonuyla namaz başörtüsü olarak kullanılabileceği gibi mevlit başörtüsü olarak kullanılabilir ve haca giden kadınlar için uygun sade bir iğne oyası modelidir.

İğne oyası modellerini ve örneklerini eklemeye devam edeceğiz. Kolay gelsin 🙂

Leave a Comment