Örgü Şal Örnekleri

Sonbahar mevsimin gelmesiyle sıcak günleri geride bırakıyoruz. Havaların soğumasıyla kışlık giysileri çıkarmaya başladık. Kış mevsimlerinin vazgeçilmezi, kadınların çok sık tercih ettiği ve kullanışlı ayrıca şık, zarif örgü şal örnekleri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Kadınların çeyizlerinde, gelin bohçalarında, olmazsa olmazlar arasındadır örgü şal örnekleri. Değişik örgü şal modelleri çok fazladır. Gün geçtikçe modaya uygun halde örülen örgü şal örnekleri her sonbahar ve kış mevsimlerinde popülerliğini korumaktadır. El işi örneklerinin en güzel modelleri örgü şal örneklerinde görmek mümkün. Bu yazımızda kadın omuz örgü şal örneklerini ve atkı örneklerini sizlerle paylaşacağız.

1-Zincir Modeli Örgü Şal Örnekleri

Üçgen örgü şal örnekleri zincir modeliyle örülmüştür. 2 kat olarak yapılmıştır. Ve alize iplik kullanılmıştır. Akşam oturmalarında, özel günlerde omuzlarınıza alabileceğiniz şık bir örgü şal örneklerindendir.

2-Dikdörtgen Örgü Şal Modelleri

Dikdörtgen şeklinde örülmüş olan örgü şal örnekleri alize iplikle örülmüştür. Uç kısımlarına süsleme amaçlı püskül bırakılmıştır. Dilerseniz kolay örgü şal örneklerini farklı renk alize iplikleriyle de örebilirsiniz.

3-Nohut Modelli Örgü Atkı Örnekleri

Turuncu renkte olan nohut modelli atkı örnekleri simli iplikten yapılmıştır. Nohut örneği birçok örgü örneklerinde kullanılmaktadır. Nohut örgü örneklerinden örgü şal örnekleri, değişik örgü modelleri ve basit örgü modelleri yapılabilir. Atkı, bere takımı, şal örnekleri, bebek battaniyeleri gibi ürünler örülebilir.

4-Örgü Boyunluk Örnekleri

Kahverengi kadife iplikten örülmüş boyunluk, kış aylarında sizi sıcacık tutacaktır. Örülmesi bir o kadar basit olan boyunluğu her kadın kolayca örebilir. Değişik örgü modelleri arayanlar için birebir örnektir.

5-Nohut Modeli Örgü Şal Örnekleri

Örgü şal örneklerinde nohut modeli ile örülmüştür. Yukarıdaki yazımızda nohut modeli atkı örneğiniz paylaşmıştır. Aynı modelin şal halini de sizlerle paylaşmaktayız. Basit örgü modelleri arıyorsanız bu örnek tam size göre. Örgü şal örneklerini inceleyip şal modelini örmeye başlayabilirsiniz.

6-Fıstık Modeli Örgü Şal Modelleri

Yapıldıktan sonra fıstık şeklini aldığı için fıstık modeli denilmiştir. Ebruli iplikle örülmüştür. Spor giyim tarzlarına uygun bir basit örgü modellerindendir. Model üçgen şeklindedir. Dilerseniz dikdörtgen şeklinde de örülebilir.

7-Filkete Ve Örümcek Modeli Örgü Şal Örnekleri

Üçgen şal modeli oldukça şık görünüyor. Zarifliğinizi en güzel şekilde gösterebilecek müthiş bir örgü şal örneklerindendir. Ve çok aranan, istek alan, sipariş verilen değişik örgü modellerinden biridir. Filkete ile örülmüştür. Örümcek tekniği  kullanılmıştır. Krem rengiyle ağır bir model olarak görünmektedir. Dokusuyla şıklığını hissedebilirsiniz. Çeyizlik için önerebileceğimiz örgü şallar arasındadır. Kızınıza, oğlunuza kolaylıkla örebilirsiniz. Dilerseniz farklı renkler tercih edebilirsiniz. Fakat krem rengi daha çok tercih edilmektedir.

8-Kelebek Modelli Örgü Şal Modelleri

Örgü şal modellerinin en sıcak tutan örneğini sizlere sunmaktayız. Diğer örgü şal örneklerinin biraz daha şık olmasına özen gösterilerek örüldüğünü görmekteyiz. Paylaştığımız kelebek modeli örgü şal örneklerinin daha kalın bir iplikle örüldüğünden, diğer şallara göre daha sıcak tutacaktır. Ebruli iplikle örülmüş olan kelebek modelini kolayca yapabilirsiniz. İster çeyizlik için yapın, ister kullanmak için her iki tür kullanımda da rahatlıkla omuzlarınıza atabilirsiniz.

Paylaştığımız örgü şal örneklerinden beğendiğiniz örgü şal modellerini kızınıza, oğlunuza, kendinize ve hediye amaçlı olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz emeğinizin karşılığıyla örgü şal modellerini örüp satabilirsiniz.

Leave a Comment