Örgü Bebek Yelek Örnekleri

Kış aylarında evde daha çok vakit geçirebiliyoruz. Evde iken en güzel yapılabilecek etkinlik örgüdür. Örgü, kış aylarının vazgeçilmez kafa dağıtma el işidir. Örgü, kanaviçe, iğne oyaları, kurdela nakışı gibi el emeği olan işler büyük bir rehabilitasyon görevi görmektedir. Örgü yaparken kendini huzurlu hissetmeyen insan yoktur. Kafa dağıtmaya birebirdir. Peki örgüden neler yapabiliriz? Yelek, hırka, patik, battaniye, bebek elbisesi, atkı-bere ve daha bir çok elişi yapılabilmektedir.
Örgü modellerinden en çok bebek ürünleri yapılmaktadır. Özellikle yeni doğan bebeklere hediye olarak çok tercih edilir. El emeği göz nuru bebek örgü modelleri yapılmaktadır. Rengarenk, çeşitli desenlerde, akıllı ipliklerle birçok örgü modelleri bulunmaktadır.

Yazımızda sizlere bebek örgü yelek modellerinden birkaç örnek sizlerle paylaşacağız. Kız veya erkek çocuk ve bebekler için uygun örgü yelek modelleri bulunmaktadır. Bebek örgü yelek modellerini sizlerde severek öreceksiniz.
Bebek örgü modellerinde renk olarak en çok tercih edilen renkler; sarı,pembe,beyaz, şu yeşilidir. Kız ve erkek bebekleri için ayrı ayrı renklerde tercih eden olabiliyor. Sizler paylaşacağımız bebek örgü modellerini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. İster kız bebeğine ister erkek bebeğine her iki cinsiyete rahatlıkla örebileceğiniz örgü modelleri bulunmaktadır. Bebek örgü modellerinde dikkat etmeniz gereken önemli bir konu üzerinde durmak isteriz. Bebek örgü modellerini yaparken ipliğin kalitesine yumuşaklığına dikkat etmek gerekiyor. Özellikle yaşı dolmayan bebeklerin ciltleri hassas olduğu için cildine uygun bebeğinize zarar vermeyecek iplik türünü seçmeye özen gösteriniz. Yeni doğan bebeklerde alerji riski olabilir. Bunu da göz önünde bulundurarak iplik tercih ediniz.

   

Paylaştığımız bebek örgü yelek modellerinde kız ve erkek bebeklerinize örebilirsiniz. Örgü yelek modellerini ister renkli ister tek renk veyahut ince şerit halinde örüp kullanabilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

Leave a Comment