Kanaviçe (Etamin) İle Yapılabilecek El İşleri

Kanaviçe nakışı en eski el işlerinden biridir. Günümüzde de hala yapılmaktadır. Geçmişte kanaviçe nakışını sadece çarşaf takımlarında, etek uclarında, yastık başlarında görmekteydik. Günümüzde ise kanaviçenin olmadığı ürünler yok denecek kadar az. Kanaviçe örneklerini, bebek örgü yelekleri süsleme de, bebek battaniyelerinde ve pike takımlarında, bebek odaları saat ve panolarda, salon takımı örtülerinde, yatak odası takımı örtülerinden, mutfak saatlerinde, takılarda, yastıklarda,tablo ve panolarda, tepsilerde, çantalarda, kıyafetlerde ve havlularda kullanılmaktadır.

Kanaviçe örneklerinden başka neler yapabiliriz… Bu yazımızda sizlere yeni kanaviçe fikirleri sunacağız.

1- Kanaviçe (etamin) iğnelik ve takı kutusu örnekleri

Küçük kanaviçe örneklerini seçerek, yüzük ve kolyelerinizi saklayabileceğiniz sevimli takı kutuları yapabilirsiniz. Ayrıca küçük kanaviçe şablonlarından iğnelikler yapabilir böylece iğnelerinizi kaybolmadan saklayabilirsiniz.

2- Kanaviçe (etamin) Takı Örnekleri

Kanaviçe takı kutularının içlerini süsleyecek harika takılar yapmaya ne dersiniz… Öyleyse kanaviçe takı örnekleriden istediğiniz aksesuarların malzemelerini alıp hemen takı yapımına geçebilirsiniz. Kanaviçe kolye örnekleri sitemizde bulunmaktadır. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

 

3- Kanaviçe (etamin) Tablo Örnekleri

Kanaviçe nakışından yapılabilecek en güzel el işi tablolardır. Tabloları; kare, dikdörtgen, yuvarlak olarak istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Kanaviçe tablo örneklerini, sitemizde bulunan kanaviçe menüsünden, tablo-pano alt menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

kaynak: Жанны Стрибук

Leave a Comment