Kanaviçe (Etamin) Çiçek Deseni Şablonları

Etamin denilince aklımıza desen olarak öncelikle çiçek motifleri, gül motifleri gelmektedir. Diğer el nakışlarında olduğu gibi kanaviçe nakışı örneklerinde de çiçek şemalarına fazlasıyla yer verildiğini görmekteyiz.

Kanaviçe çiçek örneklerini daha çok masa örtülerinden, runner masa örtülerinde, peçetelerde, havlularda ve küçük panolarda kullanılmaktadır.Kanaviçe örnekleri oldukça kullanışlı örneklerdir. İstediğiniz etamin örneğini istediğiniz el işlerinde kullanabilirsiniz. Yukarıda saydığımız ürünlerin dışında isterseniz uygun deseni bulduktan sonra yatak örtüsü işleyip kullanabilirsiniz. Kanaviçe çiçek örneklerinin beğenmediğiniz işlemesi var ise desenden çıkarabilirsiniz. Kanaviçe nakışının güzelliğide budur. İstediğiniz bölümü işlemeyebilir,çıkarabilir,başka motiflerde ekleyebilirsiniz, sadece dikkat edilmesi gerek nokta desen bütünlüğünün bozulmamasına özen gösterin.

Kanaviçe çiçek örneklerden her biri ayrı güzellikte olan 50 den fazla çiçek motifini sizlerle paylaşıyoruz. Çiçek motiflerinde papatya, gül, lale, zambak, orkide ve menekşe olmak üzere bir çok kanaviçe çiçek örnekleri vardır. Kanaviçe şablonlarının üzerinde sizlere fikir olsun diye renk seçenekleri vardır. Fakat bir çok el işi yapan kişiler bu renklere çok fazla uymamaktadır. İşleme yapanlar kendi tasarım ve zevklerine göre renklendirmelerini yapmaktadırlar. Sizlerde istediğiniz tarzda ve renkte işlemelerinizi yapabilirsiniz.Kanaviçe (etamin) çiçek örneklerimiz işlenebilir netliktedir.

 

Kanaviçe çiçek örneklerini ve etamin çiçek deseni şablonlarını eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar. Kolay gelsin 🙂

Leave a Comment