İğne Oyası Güzel Yazma Modelleri

İğne oyası yazma modellerinden 3 tane örnek sizlerle paylaşacağız. En yeni iğne oyası yazma modellerinden oluşan yazımızda farklı örnekler sunmaktayız. İğne oyası yazma modelleri her gencin çeyizinde bulunması gerek, kız ve erkek fark etmeden mutlaka sandıklarda yerini almaktadır. Çeyizlik iğne oyası yazma modelleri genelde ağır iğne oyası örneklerinden oluşur. Arada basit, kolay iğne oyaları da yapılmaktadır. Tabi çeyizlik olunca anneler, ablalar, teyzeler, halalar, anneanneler, babaanneler en güzel, en ağır iğne oyası yazma modellerini tercih etmektedirler.

1- İğne Oyası  Beş Kardeşler Yazma Modelleri

İğne oyası örneği yazmanın deseniyle uyum içinde olduğunu görmekteyiz. Çiçek desenli yazma örneklerine en uygun modeldir. 5 tane yan yana yapılan iğne oyalarından ismini almıştır. 3 renk kullanılan iğne oyası beş kardeşler yazma modellerini daha az renkle de yapmak mümkün.

2-İğne Oyası Tavus Kuşu Yazma Modelleri

Pembe ve beyaz renklerden oluşan yazmaya, tavus kuşu örneği ile kenarları yapılmıştır. Yazma örneğinin görüntüsü bir tavus kuşunun tüylerine benzediği için adı da aynı şekilde anılmaktadır. İğne oyası tavus kuşu yazma modelleri 3 renkten yapılmıştır. Yazmanın deseniyle uyum içindedir. Yazma deseni yoğun güller olduğundan tavus kuşu modeli yazmaya tam uygunluk göstermektedir.Tavus kuşu örneğini, iğne oyası modelleri kolay kategorisinde değerlendirebiliriz.

3-İğne Oyası Papatyalar Yazma Modelleri

İğne oyası yazma modellerinde en çok yapılan örneklerden bir tanesi de papatya modelidir. Papatyaya benzemesiyle, iğne oyası papatya yazma modelleri denilmektedir. Papatyaya benzerliği sebebiyle orta kısmı sarı, kenar kısımlar beyaz olacak şekilde yapılmıştır. İğne oyası modelleri kolaylık açısından çok kolay bir örnek olmayabilir. Fakat iğne oyasını bilenler için her örnek yapan kişiye kolay gelecektir.

Leave a Comment