Etamin Masa Örtüsü İşleme Örnekleri

Masa örtülerini kullanmayan hanım yoktur herhalde. Hemen hemen bütün evlerde kullanılan masa örtülerinin çok çeşitleri vardır. Hazır masa örtülerinde, otomatik makine nakışlı işlemeler, boncuklu işlemeler ve baskı olarak masa örtülerini görmekteyiz. El emeği masa örtülerinde ise, nakış makinelerinde işlenen örtüler, kurdele nakışları, brezilya nakışları, kanaviçe masa örtüleri, tel kırma masa örtüleri vs. elişi örneklerini sıralamak mümkün. Son yıllarda geçmişe dönük elişi örneklerinin değerlendiğini görüyoruz. Bu dönüşümler arasında en çok rağbet edilen nakış ise kanaviçe (etamin) örnekleriyle yapılan elişilerdir. Geçmişte yapılan elişi örneklerini yeniden değerlendirmek için farklı ürünler yapılmaktadır. Çarşaf takımlarında bulunan etamin örneklerini dikkatlice kesip, yeni kumaşlara geçirilerek pike takımı, çarşaf takımları, yorgan takımları ya da seccade gibi yeni elişilere uygulayarak güzel tasarımlar ortaya çıkarılıyor.

Peki elimizde böyle bir imkan yoksa ne yapmalıyız… Öncelikle sizler işleyebilirsiniz, ya da işletebilirsiniz. Etamin örneklerini belli bir ücret karşılığı işleyen hanımlar var. Beğendiğiniz etamin örneklerini ücret karşılığı işletebilirsiniz. Kanaviçe nakışını bilmeyenler için ise; halk eğitimlerde, kültür merkezlerinde, belediyelerde kurslar oluyor. Başvuru yaparak, kursa gidip öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Etamin örneklerinin teknikleri hep aynı olduğundan kurs bitiminde sizler evlerinizde rahatlıkla işleme yapmaya devam edebilirsiniz.

Etamin masa örtüsü örneklerinden birbirinden farklı ve güzel desenleri şablonlarıyla birlikte sizlere sunuyoruz. En güzel masa örtülerini bu desenlerle işleme yapabilirsiniz. Beğendiğiniz etamin örneklerini yazıcıdan çıktı aldıktan sonra işlemeye başlamanız sizin için daha kolay etamin örneklerini yapmanızı sağlayacaktır. Elinizde dokümanlara bakıp işleme yapmak, her zaman size kolaylık sağlayacaktır. Etamin masa örtülerini işlerken kasnak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kasnakla işleme yapmaya başladığınızda kolay olduğunu ve etamin örneklerinin daha güzel işlendiğini sizlerde fark edeceksiniz.

Paylaştığımız etamin örneklerini masa örtülerinde kullanılacak diye bir kural yoktur. İhtiyacınız doğrultusunda istediğiniz elişi örneklerinde kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tasarımınıza bağlı bir durumdur.

Kanaviçe salon takımı örneklerini ve etamin masa örtüsü şablonlarını eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

 

 

Leave a Comment