En Yeni Kanaviçe (Etamin) Yastık Örnekleri

Yastıklar hem uyumak için,hemde dekoratif olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda bir çok firma dekoratif yastıklar, yastık kılıfları üretmişlerdir. Çok rağbet gösterilen dekoratif yastıkları, bulunduğunuz şehirde birçok mağaza da görebilirsiniz. Dekoratif yastıklar o kadar çok popüler olmuştur ki internetten satışları da vardır.

Dekoratif yastıkları hazır değil ben kendim işlemek,yapmak istiyorum diyorsanız kanaviçe yastık örneklerinden seçip işlemeye başlayabilirsiniz.Kanaviçe yastık örneklerinin birçok modeli var. Paylaştığımız yazımızda ise güllü,yapraklı ve kelebekli kanaviçe yastık örneklerinin işlemleri çarpı işinin tek yönlü (/-\ – I) sağ yöne,sol yöne veya düz çizgiler halinde işlenmektedir,desen şemalarına baktığınız da daha net anlayacaksınız.

Kanaviçe yastık örneklerini ister etamin kumaşına, isterseniz sayılabilen bir keten kumaşına yapabilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Eğer şark köşesi yapmak için etamin kumaşını kullanabilirsiniz. Balkonunuza yapacak iseniz daha modern bir kumaş olan keteni tercih edebilirsiniz.

Etamin yastık-kırlent örneklerini genelde kare yastıklar için 45-45 cm, dikdörtgen yastıklar için ise 40-60 cm ölçülerini kullanılmaktadır. Tabi bu işler el emeği ürünler olduğundan ve kendimiz yapacağımızdan dolayı bu ölçüleri tam anlamıyla yapılması gerekmiyor. Sizler istediğiniz ölçüde etamin büyük yastık veya küçük yastıklar işleyip kullanabilirsiniz.

Kanaviçe yastık örneklerinin bazı şemalarının işlenmiş hali vardır. Kanaviçe yastık örneklerini inceleyerek size uygun kanaviçe şemalarını seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

 

Kanaviçe yastık-kırlent örneklerini ve etamin yastık şablonlarını eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar. Kolay gelsin:)

Leave a Comment