Çiçek Desenli Kanaviçe (Etamin) Örnekleri

Çiçekler bir çok nakışın vazgeçilmez desenidir. El emeği ürünlerde çiçekler mutlaka kullanılmaktadır. Kurdela nakışı, iğne oyası, tek kırma, kanaviçe nakışı, makine nakışı, gibi bir çok alanda çiçek motiflerini görmek mümkün.

Çiçek desenli kanaviçe (etamin) örneklerini; tablo olarak kullanabiliriz. Özellikle küçük boyutlu kanaviçe örneklerinden bir kaç tane işleyip alt alta, yan yana veya çapraz şekilde duvara asabilirsiniz. Çerçevelerini aynı ya da ayrı ayrı dekorunuza uygun olanı seçebilirsiniz.

Çiçek desenli kanaviçe örneklerini; kare bir kumaşın 4 bir kenarına işleyebilir, dikdörtgen bir kumaşın iki uc kısmına işleyip kullanabilirsiniz. Kanaviçe çiçek örneklerinden amerikan servis örtüsü de yapabilirsiniz.

Çiçek desenli kanaviçe (etamin) örneklerini; uygun olan desenlerden havluya yan yana 2 veya 3 motif şeklinde işleme yapabilirsiniz. Havlu işlemesi yapıp çeyizlik saklayabilir, evinizde kullanabilir veya hediye edebilirsiniz. Kanaviçe nakışını işlediğiniz ürünleri kazanca da dönüştürebilirsiniz.

Kanaviçe nakışına yeni başlayanlar çiçek örneklerini rahatlıkla işleyebilirler. Kanaviçe çiçek örneklerinin renk tonu az ve boyut olarak küçük desenleri seçmelerini öneririz. Karışık ve renk tonu fazla olan kanaviçe örnekleri şimdilik bir kenarda dursun, el alışkanlığı olunca her türlü kanaviçe örneklerini işleyebilirsiniz.Kendinizi zorlayacak kanaviçe örneklerini işlemeyin. Kolay, rahat sayılabilen, renk tonu az olan kanaviçe örneklerini tercih ediniz.

Kanaviçe çiçek örneklerini ve şablonlarını eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar 🙂

Leave a Comment