Bebek Yüz Örtüsü İçin İğne Oyası Modelleri

Geleneklerine karşı duydukları hassasiyetleri dolayısıyla ülkemizde pek çok gelenek yıllara meydan okumaktadır. İstisnasız herkes için sahip olduğu en kıymetli varlık hiç şüphesiz ki bebeğidir. Geleneklerin bir uzantısı olarak Anadolu’da asırlar öncesine dayanmakta olan bu geleneği sürdüren halkımız sayesinde bebek yüz örtüsü için iğne oyası modelleri, gerek bebeklerin rahat bir uyku çekmesi, gerekse bebeği görmeye gelen misafirlerin nazar değdirebileceği göz önünde bulundurularak yüzüne örtülmektedir. Pek çok değişik deseni ortaya çıkarılabilen bebek yüz örtüsü için iğne oyası modelleri, gelinlik kızların çeyizinde de bol miktarda bulundurulmaktadır.

Gerek geleneklerin devamını sağlamak, gerekse ev hanımlarının kazanç sağlamak yapmış olduğu bu iğne oyaları, artan talepler dolayısıyla geçen her gün çok daha farklı modellerle karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ipek iplik ile yapıldığından dolayı renk değiştirme gibi bir duruma neden olmadığından dolayı, kuşaktan kuşağa aktarılmaları da söz konusudur.

İğne oyası ile bebekler için yapılmakta olan yüz örtüsü çeşitlerinde erkek bebekleri için mavi renk tonlarına yer verilirken, kız bebekler için ise daha çok pembe tonları kullanılmaktadır. Yemenilerin çevresine işlenmek suretiyle elde edilmekte olan iğne oyalı bebek yüz örtüleri modelleri için sitemiz bünyesindeki birbirinden farklı modelleri inceleyebilir, yapılış aşamalarına bakarak sizler de kolaylıkla bebeğinize yüz örtüsü yapabilirsiniz.

En güzel iğne oyalı bebek yüz örtüleri ve diğer tüm iğne oyalı elişleri için sizleri hemen sitemize bekliyoruz.

Leave a Comment