Örgü Bebek Yeleği Modeli(3-4 yaş kız çocuk)

Öncelikle yazacağımız bebek yeleği ipliklerini 1 nolu,2 nolu olarak yazacağım sizler kendi istediğiniz ip ve renge uygulayabilirsiniz.

Bebek Yeleği Yapımı;

Arka Beden = Bebek yeleği arka beden; 1 nolu iplikle 63 ilmek başlanır. 30 cm haraşo örülüp,bitirilir. Bitirilen taraftan şişe 2 nolu iplikle 10 ilmek,1 nolu iplikle 36 ilmek, 2 nolu iplikle 10 ilmek çıkarılır.Her iki taraftaki 10’ar ilmek haraşo örülürken, ortada kalan 36 ilmek düz örülür. 6 cm bu şekilde örüldükten sonra yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 18 ilmek bir defada kesilerek ön bedenlere geçilir. Örgüye 2 parça şeklinde devam edilir.

Ön Beden=Bebek yeleği ön beden; örgüye 2 nolu iplikle 10 ilmek, 1nolu iplikle 9 ilmek şeklinde devam edilir. Yakanda sonra 15 cm örülür, her düz sırada 2nolu iplikle ilmek haraşo örülür, 1nolu iplikle 1 ilmek artış yapılır,yanında kalan 9 ilmek haraşo örülür. Aynı yerlerde artırma işlemi 41 defa yapılır. Beden boyu 36 cm de ilmekler kesilerek bitirilir. Diğer tarafta aynı şekilde örülür. 2 nolu iplikle kol evi açık bırakılır.Yan tarafları fıstık örgü yapılarak eklenir. Kol evi etrafına, yaka ve ön beden ortalarına, etek uçlarına 1 sıra file örgü yapılır.

Örgü modelleri ve anlatımlarını eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

Nako Dergisinden alıntıdır…

Leave a Comment