Bebek Örgü Yelek Modelleri 2018

Bebek örgü modellerine her geçen gün talep artmaktadır. Talep arttıkça değişik örgü modelleri, değişik iplik çeşitleri piyasaya çıkmaktadır. Örgü yelek modelleri 2018 de bugünden daha çok talep olacağına hiç şüphe yoktur. Her yeni doğan bebek için bir çok değişik örgü modelleri örülmektedir. Örgü yelek modelleri, örgü patik modelleri, örgü hırka modelleri gibi farklı farklı el işlerini yeni doğan bebekler için yapılmaktadır. Sadece yeni doğan bebekler için değil, ilerleyen yaşlarında kullanmak üzere örgüler yapılmaktadır. Kış ve sonbahar aylarında bebeklerin koruyuculuğunu yelekler, hırkalar üstlenmektedir. Sıcak tutmasının yanında, şık ve güzel yeleklerde yapılmaktadır.

Yazımızda 8 tane bebek örgü modellerini paylaşacağız. Paylaşacağımız her bebek örgü modelleri, değişik örgü modellerinden örülmüştür. Beğendiğiniz bebek örgü modellerini, bebeğinize, çocuğunuza, akrabanıza, arkadaşınıza rahatlıkla örebilirsiniz. Örgü modelleri her bebek yaşlarına uygundur. İlmek sayılarını azaltıp, artırarak büyük veya küçük örgü yelek modelleri yapabilirsiniz.Dilerseniz örgü modellerini inceleyelim…

1- Nohut Örneği Bebek Örgü Yelek Modelleri

Kız bebeklerine uygun olan bebek örgü yelek modelleri nohut tekniğiyle örülmüştür. Tatlı mı tatlı bebek yeleğini 0 – 1 yaş bebekler için uygundur. Nohut modeli örgü yelek modellerini sarı, pembe, yeşil gibi canlı renklerde örgüye yakışacaktır.

2- Haruşalı Bebek Örgü Yelek Modelleri

Haruşayla yapılan bebek örgü modelleri arasına tül fistolu ile süslenerek örülmüştür. Kız bebek örgü yelek modelleri olarak tercih edilebilir. Bebeğinize en güzel örgüleri örmek isterseniz bu modeli deneyebilirsiniz. 3 – 4 yaş örgü yelek modellerine uygun olup, ilmek sayılarını arttırarak büyük modellerini de örebilirsiniz.

3- Çam Dalları Örgü Yelek Modelleri

Çok güzel bir bebek örgü modelleri istiyorsanız bu model tam size göre. Değişik örgü modelleri arasında yer alan örgü modeli yan kısımlarında düğmeleri bulunmaktadır. Çam dalları modeliyle örülmüştür. Kız ve erkek bebekler için uygundur. Giyilmesi kolay olan örgünün tüm bebeklere yakışacağına eminiz. Sizlerde örgüyü kolayca yapabilirsiniz. 1 – 2 yaş bebek örgü yelek modellerine uygundur.

4- Karnıbahar (Deniz Dalgası) Örgü Yelek Modelleri

Rengarenk ipliklerle örülmüş olan bebek örgü yelek modelleri robadan yapılmıştır. Kız ve erkek bebekler için uygundur. 2 – 3 yaş bebek örgü modelleri için önerebiliriz.

5- Karnıbahar Bebek Örgü Yelek Modelleri

Beyaz renkte olan örgü yelek modelleri deniz dalgası modeli ile yapılmıştır. Sade örgü yelek modellerini sevenler tercih edebilirler. Bir kaç renkle yapılacağı gibi resimdeki gibi tek renk olup farklı renklerde de örebilirsiniz.Dilerseniz düğmelerini farklı renklerde kullanarak yeleği renklendirebilirsiniz. Kız ve erkek bebekler için uygundur. 4 – 5 yaş bebek örgü yelek modelleri için örebilirsiniz.

6- Düz Bebek Örgü Yelek Modelleri

Düz örgü yelek modelleri yeni başlayanlar için rahatlıkla yapabilecekleri basit örgü modellerindendir. Basit örgü modelleri akıllı iplikle örülmüştür. Kız ve erkek bebekler için kullanılabilir. 3 – 4 yaş bebek örgü modelleri için örülüp kullanılabilir.

7- Haruşa ve Paket Modeli Bebek Örgü Modelleri 

Haruşa bebek örgü modellerinde en çok kullanılan örgü tekniklerinden biridir. Kolay olması ve görüntüsünün güzel olmasının nedeniyle çok sık kullanılmaktadır. Diğer bir kolay örgü ise düz örgüdür. Düz örgüde çok sık kullanılıyor. Yeni başlayanlar için bu modeli önerebiliriz. Haruşa ve paket modeliyle örülmüş olan bebek örgü modelleri kız bebekler için tercih edilmektedir. Süslemesi için boyun ve alt kısımlarına papatya çiçeği yapılmıştır. 2 – 3 yaş bebek örgü modelleri için kullanılabilir.

8- Haruşa ve Düz Örgü Yelek Modelleri

Basit örgü modellerine bir örnek daha sizlere sunuyoruz. Örgünün acemiliğini bu tür basit örgü modellerinde çıkarabilirsiniz. Çocuk örgü modellerinde tecrübe edinmek için küçük ve basit örgü modellerinden başlamak gerekiyor. Zaman geçtikçe el alışkanlığı kazanıldıkça değişik örgü modellerine geçebilirsiniz. En güzel örgü modellerini paylaştığımız yazımızda pembe ve beyazın muhteşem uyumu görmekteyiz. 3 – 4 yaş bebek örgü modellerine uygundur.

 

Paylaştığımız örgü yelek modellerinin ilmek sayılarına göre küçük ve büyük yelekler yapılabilir. Farklı renklerde uygulamalar yaparak değişik örgü modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Süslemeler için temel olan düğmelerle farklı örnekler oluşturabilirsiniz. Düğmeler dışında kurdeleler, basit nakış teknikleriyle yeleklerin üzerine işlemeler yapabilirsiniz.

 

Leave a Comment