Bebek Örgü Modelleri

Bebek örgü modellerinin çeşitleri oldukça fazladır. Pirinç modeli yelekler, ajurlu örgü yelek modelleri, uçurtma örgü yelek modelleri, robalı yelek modelleri, şişte örülen yelek modelleri gibi bir çok örgü yelek modelleri bulunmaktadır. Örgü yelek modellerin bir kaçını önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. İlerleyen zamanlarda da yine örgü yelek modellerini sizlerle paylaşacağız.

1-Uçurtma Modeli Bebek Yeleği

Uçurtma modeli bebek yeleğinin ismini yeleğin uçurtmaya benzemesinden dolayı almıştır. Bebek örgü modelleri pembe renkte olup, üst kısımda iki adet düğmesi vardır. Kız bebeklerine daha uygun bir bebek örgü modelidir.Farklı renk veya çift renk iplik kullanarak yapabilirsiniz.

2-Çam Dalları Ajurlu Bebek Örgü Modelleri

Sarı çam dalları ajurlu bebek örgü modeli aylık bebekler için uygun olup, ilmek sayılarını arttırarak daha büyük yelekte örebilirsiniz. Çift renk iplik kullanacağı gibi tek renk iplikte tercih edebilirsiniz.

3-Robalı Verev Ajurlu Bebek Örgü Modelleri

Robalı bebek örgü modelleri iki renkten oluşmaktadır. Sarı ve bebek örgülerinin vazgeçilmez rengi beyazla örülmüş olan bebek örgü yeleği ajurlu modelle tamamlanmıştır. Kız ve erkek örgü yelek modelleri için uygundur. Farklı renklerde örülüp kız ve erkek bebeğinize kullanabilirsiniz.

4-Pirinç Örnekli Bebek Örgü Modelleri

Pirinç örneğinden örülmüş olan bebek örgü modelleri 3-4 yaş kız çocukları için ideal modeldir. Bebek örgü yeleğini bebeğiniz küçük ise elbise şeklinde kullanabilir,ilerleyen zamanlarda ise yelek halinde de kullanmak mümkün.Bebek örgü modellerini çeşitli web sitelerden araştırma yaparak modellerin nasıl örüldüğünü kolayca öğrenip sizlerde örebilirsiniz.

 

Örgü yelek modellerini  eklemeye devam edeceğiz. Kolay gelsin 🙂

Leave a Comment