Bebek Elbise Örgü Modelleri

Bebeklerimize ve çocuklarımıza en güzel elbiseleri örmekten mutluluk duyarız. Keyifle ördüğümüz bebek elbise modellerini çocuklarımıza giydirmek için bir an önce büyümelerini bile isteriz. Günümüzde tüketim çılgınlığı olduğu için her zaman değişik örgü örneklerini arayıp dururuz. Her alanda olduğu gibi en güzel bebek örgü modellerini de değişik örgü modelleri bakınıp duruyoruz internette. Dilerseniz bebek elbise örgü modellerini sizlerle paylaşalım…

1- Düz ve Haroşa Modelli Bebek Elbise Örgü Örnekleri

Robadan başlamalı düz ve haroşa tekniğiyle örülen bebek elbise modelleri 2 – 3 yaş kız çocukları için şık bir modeldir. Şapkası da bulunan bebek örgü modellerinin şapkası tığ ile örülmüştür. İki farklı renklerde örülmüştür. Sizler için iki örneği de paylaşıyoruz.

2- Düz ve Pirinç ile Örülen Elbise Örgü Modelleri

Orta kısımı düz örgüyle örülen bebek örgü modelleri, kenar kısımları pirinç örgüyle örülen sarı renkli sevimli bebek elbise örnekleri, üzeri papatya işlemeleriyle süslenmiştir. 2 – 3 yaş bebek örgü modelleri için uygun örnektir.

3- Düz Örgü Bebek Elbise Örnekleri

Düz örgü tekniğiyle örülmüş olan ve kloş gelen etek kısmı ile bebeğinizin üzerinde harika duracak bir bebek elbise modelleridir. Üzeri basit nakış teknikleriyle süslenmiştir. Dilerseniz bebek örgü modellerine farklı süslemelerde uygulayabilirsiniz.

4- Nohut Modeli Bebek Elbise Örnekleri

Nohut tekniğiyle örülmüş bebek örgü elbise örnekleri 1 – 2 yaş kız bebek elbise örnekleri için uygundur. Pembe renkte örülmüş olan modeli, istediğiniz renkte ve büyüklükte örebilirsiniz.

5- Lastik ve Örümcekle Örülmüş Bebek Elbise Örnekleri

Yaka kısmı robadan lastik tekniğiyle örülmüş ve alt kısmı örümcek tekniğiyle devam edilmiştir. Bebek örgü modellerini elbise veya tunik olarak kullanabilirsiniz. Yeşil simli iplikle örülmüştür.

6- Düz ve Haroşa Tekniğiyle Örülmüş Bebek Elbise Örnekleri

İki parçadan oluşan bebek örgü modelleri düz ve haroşayla örülmüştür. Etek kısmı düz örgüyle, yelek kısmı haroşa ve düz örgüyle örülmüştür. Aynı teknikler şapkaya da uygulanmıştır. Süslemesi için üzerine rokoko yapılmıştır. Farklı süslemeler de uygulayabilirsiniz. 3 – 4 yaş kız bebek elbise modelleri için uygundur.

7- Düz Örgü ve Tığda Elbise Örgü Modelleri

Elbisenin üst kısmı düz örgüyle örülmüş, alt kısmı ise tığda dolgu fıstık tekniği uygulanarak yapılmıştır. Düz örüyle bolerosu örülen elbise modeli oldukça şık bir görüntüye sahiptir. Turuncu renkli olan elbise örneği 6 – 7 yaş kız çocukları için uygundur.

 

Leave a Comment