54 adet Örgü Battaniye Modelleri

Örgülerin en güzeli bebek battaniyesi yapmaktır. Bebek battaniyelerinin birçok desen ve şekilleri mevcuttur. Her yıl farklı örgü battaniye modelleri çıkmaktadır. Örgü battaniye modelleri bebeğinizi sıcacık tutacaktır. Sıcak tutmasının yanı sıra şıklığı ile göz dolduracaktır. Modası hiç geçmeyen bebek battaniyelerinin yapımı da keyiflidir. Özellikle yumuşacık iplikler ile örülen örgü battaniyeler hızla bitmektedir. Örgü battaniye modellerinde farklı farklı teknikler kullanılmaktadır. Kalp desenli, hayvan figürlü, sade, işlemeli, renkli, popcorn, krokodil(timsah sırtı) örgüler kullanılmaktadır. Örgü battaniye modelleri battaniyenin tekniğine göre tığ veya şiş ile yapılmaktadır. Örgü battaniye modellerini seçerken kullanışlığına göre seçebilirsiniz. Bebeklik döneminde çok sık kullanılan battaniyeler hem sıcak tutmalı hem de kullanışlı olmadır. Son yıllarda örgü battaniye modellerinde popcorn tekniği kullanılmaktır. Popcorn battaniyelerde özellikle kalp deseni çok tercih edilmektedir. Kalp deseninin yanı sıra sayılar ve harflerde tercih edilmektedir. Örgü battaniye modellerinde popcorn tekniğinde renkli, parça halinde veya bütün olarak örülmektedir. Parça halinde örülen örgü battaniye modellerini daha sonrasında tek tek birleştirip bütün haline getirmek gerekiyor. Örgü battaniye modellerini istediğiniz renklerle yapabilirsiniz.

Sevgili hanımlar bugün sizlere 54 adet  birbirinden güzel örgü battaniye modellerini paylaşacağız! Güzellikleriyle büyüleyen, sevimli bebek battaniyelerini incelediğinizde her birinden örmek isteyeceksiniz.

 

Örgü battaniye modellerini incelediğiniz gibi renkli, tek renk, iki renk, kalp motifli, motifsiz, parça halinde veya bütün olarak örgüler bulunmaktadır. Sizlerde isteğinize göre tercih yapıp örmeye başlayabilirsiniz.

Leave a Comment